Apple Watch, diyabetle mücadelede devrim yapabilir.

16 Mayıs 2017
1129 Görüntülenme
makale başlık

Diyabet hastaları için, Apple Watch yakın zamanda vazgeçilmez bir unsur olabilir.

BGR, şirketin sağlık izleme potansiyelini kullanmak için çığır açan yeni yollar geliştirme çabaları hakkında "Apple'ın planlarını bilen" bir kaynaktan "özel" bilgi sahibi olduğunu iddia ediyor.

Kaynaklara göre Apple, yaklaşan bir Watch sürümünde bir özellik olarak glukoz izlemeye yönelik bir yöntem sunmayı hedefliyor. Böyle bir teknolojinin piyasaya sürülmesi diyabetli kişiler için büyük bir gelişme olacaktır. Bu kişiler, kan testleri için parmaklarını delmek gibi invaziv yöntemlerle glükozlarını izlemektedirler.

Kaynak, Apple'ın geçtiğimiz yıl 200 doktoru bu proje için işe aldığını söylüyor. Bu "özel" kaynak, geçtiğimiz ay bir başka raporda da, şirketin, "glikoz izleme projesi"  için bilim adamlarından oluşan gizli bir ekibi olduğunu iddia ediyordu. Bu rapor sadece 30 bilimadamının yeraldığı bir ekipten bahsetmişti. Bu yüzden yüzlerce kişiden oluşan özel bir çalışma grubu çok daha büyük bir proje olduğunu gösteriyor - eğer raporlar doğruysa tabi.

İzleme teknolojisi heyecan verici olsa da, gelişimine işaret eden hiçbir kanıt yok. Bu rapordaki bilgiler doğru olsa bile, teknolojinin ne zaman gelebileceğine ilişkin net bir belirti yok.

Apple temsilcileri, rapor hakkında yorum taleplerine şimdilik yanıt vermedi.

Kaynak: Mashable

Haber ve makale içerikleri kaynak gösterilmeden ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Diğer Yazılar

En İyi Hastanelerden Haberiniz Olsun
Ücretsiz Üye Olun! Veya
Tekrar Hoşgeldin!
Üye değilseniz Veya